Bank Żywności w Suwałkach


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/bankizywnosci/public_html/suwalki.bankizywnosci.pl/connect.inc on line 2

2013-04-05

29 ton żywności trafiło przed świętami do najuboższych!

Dzięki ofiarności darczyńców, którzy wzięli udział w Wielkanocnej Zbiórce żywności 29 491,06 kg żywności trafiło przed świętami do najuboższych z woj. podlaskiego. Akcję zorganizował Bank Żywności Suwałki – Białystok.

Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki – Białystok, od 15 do 17 marca, już po raz 13 zorganizował Wielkanocną Zbiórkę Żywności.  Akcja odbyła się na terenie woj. podlaskiego w 201 sklepach spożywczych.  Wzięło w niej udział aż 2500 wolontariuszy, którzy zachęcali klientów sklepów, aby zrobili trochę większe zakupy i podzielili się nimi z potrzebującymi. Bank Żywności rekomendował  produkty do przekazania podczas zbiórki: olej, cukier, konserwy rybne i mięsne, dżemy, słodycze.

29 ton żywności, zebranej podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności, jeszcze przed świętami trafiło do osób samotnych, chorych, bezdomnych, najuboższych rodzin wielodzietnych.

W zeszłym roku, dzięki ofiarności darczyńców udało się zebrać ponad 26 ton żywności, która trafiła do 66 organizacji.                                                                                                                         

 

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, koordynatorom, właścicielom i obsłudze sklepów oraz organizacjom z całego województwa podlaskiego za zaangażowanie i udział w  Wielkanocnej Zbiórce Żywności.

 

 

  Szczegółowe wyniki zbiórki są tutaj.

 

 

Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki - Białystok zostało zarejestrowane w marcu 2000 roku. Od kwietnia 2001 roku jest członkiem Federacji Polskich Banków żywności. W czerwcu 2004 roku otrzymało Status Organizacji Pożytku Publicznego. Bank Żywności jest organizacją pozarządową, której celem jest zmniejszanie obszarów niedożywienia w naszym regionie oraz walka z marnotrawstwem żywności. Bank nie prowadzi działalności gospodarczej. Istotą działania jest systematyczne pozyskiwanie żywności dużych nie handlowych partii z różnych źródeł. Okazją do wzbogacenia przekazywanej żywności są organizowane przez Bank Żywności zbiórki w placówkach handlowych. Odbywają się one 3 razy w roku. Są to zbiórki świąteczne oraz "Podziel się Posiłkiem". Nie prowadzimy rozdawnictwa żywności bezpośrednio wśród osób potrzebujących. W tym zakresie polega na organizacjach pozarządowych; realizuje swoją misję we współpracy z organizacjami, instytucjami i placówkami dobroczynnymi.

 
Masz pytania? Zadzwoń!
Jesteœmy członkiem FEBA.
Organizacja Pożytku Publicznego
System zarzšdzania jakoœcia ISO 9001:2000
Jesteœmy członkiem EAPN.
www.StudioGraficzne.com