Bank Żywności w Suwałkach


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/bankizywnosci/public_html/suwalki.bankizywnosci.pl/connect.inc on line 2

2010-02-10

Gratulacje dla stowarzyszenia "Ku Dobrej Nadziei"

 

Pobierz wersj�? PDF

 

Szanowni Państwo!

Informujemy, że nasze stowarzyszenie zajmuje się następującymi działaniami:

  1. wydawanie żywności z Programu PEAD. Wydajemy żywność osobom, których sytuacja materialna i życiowa jest poświadczona przez lokalne Ośrodki Pomocy Społecznej i spełniają one kryteria 7 i 8 art. Ustawy o Pomocy Społecznej. Od marca żywność będzie wydawana w budynku stołówki dawnego kompleksu wojskowego przy ul. Węglowej 8. Osoby chętne do skorzystania z takiej żywności muszą najpierw skontaktować się z nami.
  2. prowadzenie Ośrodka Wychodzenia z Bezdomności "Zakątek Nadziei". Znajduje się on w kamienicy przy ul. żelaznej 23. Działa w nim całodobowa (tylko w okresie zimowym), czynna przez 7 dni w tygodniu ogrzewalnia dla osób bezdomnych, która jest w stanie pomieścić ok. 40 osób. Mogą z niej korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W ogrzewalni dajemy też w okresie zimowym możliwość noclegu – ze względu na warunki głównie mężczyznom w liczbie do 30 osób. W okresie pozazimowym ogrzewalnia będzie działać w godz. 8:00 – 18:00. Wydajemy w niej 3 posiłki dziennie, istnieje także możliwość kąpieli i otrzymania czystego ubrania.
    W tym samym budynku uruchamiamy także ośrodek wychodzenia z bezdomności. Aktualnie przebywa w nim 5 osób na okresie próbnym. Osoby te rekrutujemy samodzielnie spośród osób korzystających z ogrzewalni. Muszą być to osoby pragnące zmienić swój styl życia.
  3. Prowadzenie świetlicy środowiskowej dla dzieci z osiedla TBS. Obecnie uczęszcza do niej ok. 10 dzieci z rodzin potrzebujących.

Biuro stowarzyszenia znajduje się w "Zakątku Nadziei" przy ul. żelaznej 23 w Białymstoku i jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 15:00.

 

 
Masz pytania? Zadzwoń!
Jesteœmy członkiem FEBA.
Organizacja Pożytku Publicznego
System zarzšdzania jakoœcia ISO 9001:2000
Jesteœmy członkiem EAPN.
www.StudioGraficzne.com