Bank Żywności w Suwałkach


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/bankizywnosci/public_html/suwalki.bankizywnosci.pl/connect.inc on line 2

2010-05-23

POMÓŻ POWODZIANOM - Internetowa Zbiórka Żywności

Pomóż powodzianom.pdf

 

Banki Żywności oraz sieć sklepów "Piotr i Paweł" przeprowadzą w dniach 20 maja - 20 czerwca 2010 zbiórkę żywności na rzecz powodzian, za pomocą charytatywnego sklepu Internetowego. Każdy, kto chciałby pomóc osobom poszkodowanym, może to zrobić włączając się do Internetowej Zbiórki Żywności "Pomóż Powodzianom" na stronie www.bankizywnosci.pl oraz stronie www.e-piotripawel.pl/powodzianie.

W wyniku powodzi najbardziej ucierpiały województwa na południu kraju. Szczególnie trudna sytuacja jest na Podkarpaciu. Banki Żywności, obejmujące zasięgiem działania tereny dotknięte powodzią, odbierają kolejne sygnały o złej sytuacji w okolicznych gminach. Potrzebna jest woda pitna oraz żywność.

Dzięki Internetowej Zbiórce Żywności każda osoba, która będzie chciała pomóc powodzianom, będzie mogła to zrobić w łatwy sposób. Zebrana w ten sposób żywność zostanie przekazana przez sieć sklepów ,,Piotr i Paweł” do magazynów Banków Żywności, które rozdysponują ją do organizacji społecznych, zajmujących się bezpośrednio pomocą poszkodowanym.

Zbiórka obejmuje najpotrzebniejsze artykuły, w tym:

  • wodę pitną,
  • konserwy,
  • produkty "instant" niewymagające gotowania,
  • suche pieczywo.

 

Taka reakcja, na zaistniałą sytuację wynika ze specyfiki działalności Banków Żywności - mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności – Współpracując z władzami lokalnymi, wydziałami zarządzania kryzysowego oraz organizacjami społecznymi, wiemy gdzie pomoc jest najbardziej potrzeba. Dzięki zbiórce będziemy mogli zebrać niezbędną żywność, która zostanie przekazana powodzianom. Liczymy na wsparcie każdej osoby, a formuła internetowej zbiórki żywności ułatwia szybkie włączenie się w akcję.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki komunikacji, jaką jest Internet możemy błyskawicznie zjednoczyć ludzi z całej Polski do niesienia pomocy wobec tragedii, jaka rozgrywa się na naszych oczach a przede wszystkim wymiernie pomóc ludziom, którzy w obliczu powodzi dotykającej regiony naszego kraju tego oczekują. Nie wahaliśmy się ani chwili z podjęciem tej decyzji a akcja we współpracy z takim partnerem, jakim są Banki Żywności to dla nas gwarancja dotarcia do najbardziej potrzebujących a zarazem ludzki gest pomagania innym. mówi Błażej Patryn, Rzecznik Prasowy "Piotr i Paweł" SA.
Jednocześnie sieć "Piotr i Paweł" dodatkowo przekaże drugie tyle produktów ile zebrane zostanie w zbiórce internetowej do kwoty równoważnej 50 000 z??.

Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 27 Banków Żywności działających na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają bezpłatnej pomocy żywnościowej ponad 3 400 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do blisko miliona osób najbardziej potrzebujących. W 2009 roku Banki Żywności przekazały łącznie ponad 68 tysięcy ton artykułów spożywczych.

Więcej informacji udzielą:

Maria Gosiewska

Federacja Polskich Banków Żywności
Al. Solidarności 101, 00 - 144 Warszawa
tel./fax. (22) 654 64 00, 654 64 10 wew.108
tel. kom. 692 018 022
maria.gosiewska@bankizywnosci.pl
www.bankizywnosci.pl

Błażej Patryn

"Piotr i Paweł" SA
ul.Tatrzańska 1/5, 60-413 Poznań

tel./fax. (61) 840 37 00, 840 37 05
tel.kom. 502 194 757
b.patryn@piotripawel.pl
www.piotripawel.pl

 

 

 
Masz pytania? Zadzwoń!
Jesteœmy członkiem FEBA.
Organizacja Pożytku Publicznego
System zarzšdzania jakoœcia ISO 9001:2000
Jesteœmy członkiem EAPN.
www.StudioGraficzne.com