Bank Żywności w Suwałkach


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/bankizywnosci/public_html/suwalki.bankizywnosci.pl/connect.inc on line 2

2010-06-09

Czekają na żywność - POMÓŻ - weź udział w Internetowej Zbiórce Żywnośćci

 

Z magazynów Banków Żywnosci ciągle wydawana jest żywność na rzecz powodzian. Ludzie walczą z żywiołem. Brakuje im podstawowych produktów w tym najcenniejszych – wody, dań gotowych, konserw, pieczywa suchego i produktów instant.


Wciąż możemy przyłączyć się do pomocy na rzecz powodzian przekazując żywność. W specjalnie utworzonym sklepie charytatywnym działa Internetowa Zbiórka Żywności "Pomóż Powodzianom" dostępna ze stron www.bankizywnosci.pl oraz www.e-piotripawel.pl/powodzianie.

"W tym trudnym czasie warto okazać nasze wsparcie ludziom walczącym ze skutkami powodzi. Każde opakowanie żywności lub butelka wody są bezcenne. Można przekazać je w internetowej zbiórce. Żywność jest pierwszym krokiem w pomocy, ciągle niedostępna dla wielu tysięcy osób."- mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Internetowa Zbiórka Żywności "Pomóż Powodzianom" to bardzo prosty sposób pomocy. Wystarczy wejść na stronę charytatywnego sklepu i dokonać zakupu. Produkty są systematycznie przekazywane na tereny dotknięte żywiołem. Transporty z żywnością trafiły już do Banku Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim a za jego pośrednictwem do Sandomierza oraz do Banku Żywności w Lublinie a za jego pośrednictwem do gmin Wilków i Łaziska. Łącznie zostało przekazanych około 20 ton żywności.

Najbliższy transport żywności, zakupionej przez internatów dla powodzian, odbędzie się w piątek (11.06). Będzie on rozdysponowany na terenie województwa małopolskiego.
Dodatkowo sieć sklepów Piotr i Paweł przekaże żywność o wartości 50 000zł.

Banki Żywnosci pomagają powodzianom

Od początku sytuacji kryzysowej Banki Żywności przekazały 550 ton żywności. Pomocą zostało objętych 110 gmin w województwach: lubelskim, dolnośląskim, małopolskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

Banki Żywności w całej Polsce zbierają Żywność na rzecz powodzian. Organizują specjalne zbiórki żywności. Odbierają darowizny żywnościowe od producentów i sieci handlowych. W pomoc już włączyli się Danone, Nuticia, Cisowianka, Pepsi Cola GBP, Ustronianka. Natomiast transport żywności jest możliwy dzięki wsparciu m.in.. firmy Shenker, ale także dzięki lokalnym samorządom, Ochotniczym Strażom Pożarnym oraz wolontariuszom.
żywność na rzecz powodzian pochodzi również z unijnego programu PEAD (Pomoc żywnościowa dla Najuboższej Ludności UE) realizowanego przez Banki Żywności.

Apelujemy o pomoc!

Wciąż apelujemy o pomoc dla poszkodowanych w powodzi. Zwracamy się do producentów żywności przekazywanie darowizn na rzecz powodzian, kontakt z biurem Federacji tel. 22 654 64 00,pomagam@bankizywnosci.pl
Potrzebna jest woda pitna oraz żywność. Osoby prywatne zachęcamy do włączenia się w zbiórkę internetową "Pomóż Powodzianom".

Więcej informacji udzielą:
Maria Gosiewska
Federacja Polskich Banków Żywności
Al. Solidarności 101, 00 - 144 Warszawa
tel./fax. (22) 654 64 00, 654 64 10 wew.108
tel. kom. 692 018 022
maria.gosiewska@bankizywnosci.pl
www.bankizywnosci.pl

 

 
Masz pytania? Zadzwoń!
Jesteœmy członkiem FEBA.
Organizacja Pożytku Publicznego
System zarzšdzania jakoœcia ISO 9001:2000
Jesteœmy członkiem EAPN.
www.StudioGraficzne.com